سلام خدمت مخاطبين مای تور در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  چشمه‌ الله بلاغی یکی از چشمه‌های آب معدنی با خواص درمانی بسیار است که از دیدنی‌های طبیعی طارم سفلی استان قزوین به شمار می‌رود.

  مقاله‌ی مرتبط:

  قزوین از استان‌های تاریخی و خوش آب و هوای ایران است. دشت قزوین از لحاظ قدمت تاریخی، محصولات کشاورزی، تنوع جانوری و اهمیت اقتصادی بسیار مهمی در میان دشت‌های ایران دارد. این منطقه جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیاری را در خود جای داده است. چشمه‌های آب معدنی گرم این استان از دیگر جذابیت‌ها و محبوبیت‌های گردشگری آن به شمار می‌رود. از چشمه‌های آب معدنی این منطقه می‌توان چشمه الله بلاغی اشاره کرد که در طارم سفلی یکی از بخش‌های همین استان زیبا واقع شده است که طبیعتی بکر، آب و هوایی معتدل و آبشارهای گوناگونی دارد.

  قزوین

  عکس: ferrarienzo69

  طارم سفلی منطقه‌ایی کوهستانی و سرسبز با مردمانی خونگرم و مهمان‌نواز است. آب و هوای طارم سفلی کوهستانی است و به همین دلیل در زمستان‌ها تقریبا سرد و در تابستان‌ها خنک است. این منطقه بافتی کهن دارد و به همین علت مردم آن از فرهنگی سنتی و غنی برخوردار هستند. مردم این منطقه با توجه به موقعیت مطبوع جغرافیایی که دارند،‌ به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند. گیلاس،‌ آلبالو و گردو از محصولات محبوب این منطقه محسوب می‌شود. طارم سفلی از لحاظ پوشش گیاهی و تنوع جانوری منطقه‌ای غنی به شمار می‌رود. حیواناتی همچون کل و بز، پلنگ، هما، روباه، گرگ، خرس سیاه و … در این منطقه یافت می‌شود.

  قزوین

  عکس: صبح قزوین

  آثار دیدنی تاریخی و طبیعی این منطقه هرساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. جنگل‌های سرسبز بلوط، ارتفاعات روستاها و قلعه سمیرم بخشی از دیدنی‌های طارم سفلی به شمار می‌رود. چشمه الله بلاغی نیز از دیگر جاذبه‌های طبیعی این منطقه است که در حومه روستای ماهان قرار دارد. می‌گویند این چشمه آب معدنی برای دفع سنگ کلیه و از بین بردن سنگ‌های مثانه و مجاری ادرار مفید است و هرساله بسیاری از بیماران از نواحی نزدیک به این منطقه سفر می‌کنند. اهالی منطقه نیز از آب این چشمه برای مصارف دارویی و درمانی استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه زیرساخت‌های مناسب گردشگری برای بهره‌برداری از این چشمه فراهم نشده، تنها شاهد استفاده سنتی از آن‌ها هستیم.

  عکس کاور: خبرگزاری تسنیم


  شما مخاطبين عزيز سايت مای تور از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت مای تور.

ارسال دیدگاه