سلام خدمت مخاطبين مای تور در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  امارت ام‌القوین یکی از هفت امارت امارات متحده عربی است که به‌عنوان کم‌جمعیت‌ترین امارت این کشور هم شناخته می‌شود. حاکم این امارت شیخ سعود بن راشد بن احمد المعلا است. ام‌القوین در ساحل خلیج‌فارس قرار دارد.

  مقاله‌های مرتبط:

  امارت ام‌القوین یکی از هفت امارت کشور امارات متحده عربی است که مساحتی برابر با ۷۵۵ کیلومترمربع دارد. جمعیت ام‌القوین ۷۲,۰۰۰ نفر است و این امارت به‌عنوان کم‌جمعیت‌ترین امارت کشور امارات متحده عربی شناخته می‌شود.

  ام‌القوین در ساحل خلیج‌فارس واقع‌شده است و به طول ۲۴ کیلومتر از غرب امارت عجمان و از سمت شرق امارت راس‌الخیمه محدود می‌شود. عرض خاک ام‌القوین در صحرا برابر با ۳۲ کیلومتر است.

  امارت ام القوین

  امارت ام‌القوین در سال ۱۷۷۲ به دست شیخ مجید المعلی، سردودمان خاندان امیران المعلی از قبیله العالی، تاسیس شد. بر اساس آماری که در سال ۲۰۰۰ از جمعیت ام‌القوین به دست آمده، با توجه به محدود بودن امکانات نسبت به امارت‌های اطراف، جمعیت این امارت در حال افزایش است.

  آب ام‌القوین شور است و آب شیرین این منطقه از شارجه تأمین می‌شود، چند سالی است که به‌وسیله لوله‌کشی آب شیرین به بیشتر مناطق ام‌القوین رسیده است.

  طی ماه نوامبر تا مارس میانگین دمای هوا در طول روز حدود ۲۷ و شب‌ها حدود ۱۵ درجه‌ی سانتی‌گراد است. با این وجود در اوج تابستان و زمانی که سطح رطوبت بالا می‌رود، این دما گاهی تا حدود ۴۰  درجه‌ی سانتی‌گراد هم می‌رسد.

  امارت ام القوین

  بارش باران کم و میانگین آن ۴۲ میلی‌متر در سال است. واقع شدن در خط ساحلی بادهای خنک دریا را به داخل شهر می‌برد.  اسلام دین محوری در امارات و این شهر  محسوب می‌شود.

  امارت ام القوین

   تأثیر دین اسلام و فرهنگ عربی به‌خوبی در موسیقی، معماری، نوع پوشش، آشپزی و شیوه‌ی زندگی در این شهر کاملا مشهود است. ازجمله مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به قلعه‌ی ام‌القوین، بندرگاه قدیمی، جزایر ام‌القوین و پارک آبی دریملند اشاره کرد.


  شما مخاطبين عزيز سايت مای تور از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت مای تور.

ارسال دیدگاه